خانه / مقالات / ۵ ویروس برتر تاریخ

۵ ویروس برتر تاریخ

خرید اکانت نود ۳۲

ویروسهای رایانه ایی بسياري می آیند و می روند. ولی هیچ گاه ما جهان را بدون آن ها نخواهیم یافت. بعضی از آن ها قدرت تخریبی بسياري ندارند خیلی در توجه نیستند، اما گاهي از آن ها می توانند خسارت های بزرگی را به بار آورند. گاهي از آن ها بر روی اینترنت می خزند، برخي از آن ها هم کنترل دستگاه های گوناگون را در دست می گیرند. پس اگر رفیق دارید آن ها را بشناسید با ما همراه باشید تا ۵ ویروس برتر رایانه ایی جهان را به شما معرفی نماییم.

۱ ) Storm Trojan

Storm Trojan در سال ۲۰۰۷ انتشار یافت توانست هزاران رایانامـه را در همه جهان آلوده نماید.

قربانیان این تروجان باروش زیر آلوده می شوند. آن ها پیامی را که با موضوع ” ۲۳۰ نفر در طوفان اروپا کشته شدند ” را دریافت و باز می کردند. در حالی که این پیام ها حاوی فایل های اجرایی ضمیمه ” Win32com ” بودند. این ویروس می توانست به دیگر رایانه ها منتقل شود و همه رایانامـه های آلوده شده را تبدیل به Zombie یا Bot نماید.

۲ ) Melissa

ویروس Melissa جهت فرد ان ویندوز ۹۸ تولید و ساخته شده بود. این ویروس کار را به بهتر ی انجام داد و مایکروسفات مجبور شد تا سرورهای ایمیل خود را ببندد، زیرا Melissa توانسته بود با استفاده از این سرورها در انتشار خود بهتره بجوید.

۳ ) My Doom

My Doom که با نام های W32.My [email protected], No varg, Mimail.R Shimpi شناخته می شود کرم رایانه ی است ه جهت کاربر ان ویندوز تولید و ساخته شده بود. اولین انتشار این کردم در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۴ رخ داد. این کرم به عنوان سریع ترین E-mail worm از تاریخ ژانویه ۲۰۰۴ تا به امروز شناخته می شود. رکوردهای قبلی در دستان کرم هایی چون Sobig I Love You بوده است.

۴ ) Sasser

این کرم باهوش جهت فرد ان ویندوز XP ۲۰۰۰ تولید و ساخته شده بود. کار این کرم آسیب رساندن به LSAS در ویندوز های XP ۲۰۰۰ بود. وظیفه LSAS مدیریت همه موارد امنیتی در سیستم های ویندوز است. به عنوان مثال : تغییر گذرواژه ها و تایید فرد ان در زمان ی که می خواهند به سیستم ورود پیدا کنند از عبارت وظایف LSAS است .

۵ ) Anna Kournikova

این کرم بسیار زیاد جالبی است و آمار دقیقی از تعداد قربانیان این کرم در دست نیست، ولی عملکرد آن بسیار زیاد آسان است. بدین ترتیب که یک بدافزار در درون عکس جالب ستاره سابق تنیس روسیه که نام آن Anna Kournikova بود جاسازی میشد و پس این فرتور جهت افرادی پست الکترونیکی میشد.

این کرم بعد از آنکه قربانیان، فرتور را باز می کردند، نشانی رایانامـه افرادی را که با قربانی در ارتباط بودند به دست می آورد به آن ها همان پیام دائمی را می فرستاد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *