خانه / مقالات / کلیدهای ایجاد رابطه تاثیر گذار در فروش

کلیدهای ایجاد رابطه تاثیر گذار در فروش

تمایز بین کالاها روزبه‌روز کمتر می‌شود، روابط می‌تواند به عنوان منبع اصلی برای ایجاد مزیت رقابتی بیان شود. مردم حتی حاضرند جنس نامرغوب را از فروشنده ارتباطات عالی خریداری کنند. ارتباطات بهتر بر وفاداری مشتریان تکرار خرید می‌افزاید و این به معنای سود بیشتر است.
مشتریان در فکر خرید ترین کالاها نیستند، بلکه در پی مشاور قابل‌اعتمادند.
اعتماد

نت وب کو

راه اندازی فروشگاه اینترنتی,طراحی فروشگاه اینترنتی,فروشگاه ساز,طراحی سایت فروشگاهی,فروش فروشگاه اینترنتی,خرید فروشگاه اینترنتی
اعتماد، علت کلیدی، در برقراری ارتباطات است و مانند چسب، مشتری فروشنده را به هم متصل می‌کند. فروش مدرن بر پایه توانایی ایجاد اعتماد بنا شده است.

جهت این که فروشنده موفق شوید، باید از فروش صرف محصولات و خدمات، نه تنها به سمت فروش راه‌حل‌ها، بلکه به سوی ایجاد اعتماد و قابل‌اعتماد ماندن، تغییر موضع دهید. پایداری ، ناشی از عدم اعتماد است. زمانی که مشتری احتیاجات واقعی خود را با شما در بین نمی‌گذارد، کار بسیار زیاد ی نمی‌توانید انجام دهید. راه غلبه بر این وضعیت این است که اعتماد اطمینان ضروری را به وجود آورید تا مشتری به طور طبیعی، آنچه را که شما می بایست بدانید ، بازگو نماید .
چگونه اعتماد ایجاد کنیم؟

چنانچه بخواهید پیام تاثیر گذار ی از اعتماد را به مشتریان افرادی که در اطراف شما می باشند بفرستید، اصول زیر را دنبال بکنید .
دیگران را محور قرار دهید

دیگران را در محور قرار دادن، در واقع به معنای انعطاف‌پذیر بودن است. اشتیاق جهت تطبیق دادن نظر مان با عقاید افراد دیگر یکی از مهارت‌های متقاعدسازی است. زمانی که مردم احساس کنند که شما علاوه بر علایق خودتان، به علایق آن‌ها هم می‌اندیشید، کم‌کم به شما اعتماد خواهند کرد. حس علاقه پرشوری را برای یاری به دیگران ، جهت دستیابی به اهدافشان ایجاد بکنید و به طور خستگی‌ناپذیری در مورد جهان ی مشتریان کنجکاوی بکنید . مسلما آنچه را که پیشکش بکنید چندین مساوی پس خواهید گرفت.

جهت اینکه به جمع ۱۰ درصد فروشندگان برتر بپیوندید، نه فقط موفق یت در تجارت خودتان، بلکه موفق یت تجارت مشتریان را ملاک قرار دهید. زمانی که برای خوب یت مشتری می‌کوشید، آن‌ها هم به نوبه خود برای موفق یت شما تلاش خواهند کرد.
بهترین کار را برای مشتری انجام دهید

در هر موقعیتی بدون غرض بهترین کار را برای مشتری انجام دهید؛ بدین معنا که چنانچه راه‌حل شما، جهت مشتری مناسب نیست، مورد را به وی بگویید توصیه بکنید که باید چه کاری انجام دهد. ممکن است در اینجا گاهي معلت ات را از دست بدهید ولی مشتری صداقت شما را هرگز از یاد نخواهد برد.
گوش بکنید

هرچه بیشتر گوش بکنید ، بیشتر مجذوب اظهارات مردم شده آن‌ها شما را بیشتر رفیق داشته، به شما اعتماد کرده و خواستار انجام معلت ه با شما خواهند بود. یک فروشنده ماهر، زمان ی که مشتری حرف می‌کند با توجه کامل گوش می‌کند. زیرا زمانی که گوش می‌کنید متوجه می‌شوید که چه موضوعاتی جهت مشتری ارزش دارد. هرگاه با مشتری حرف می‌کنید در بالای سرش یک ابر سفیدی را تصور بکنید که نوشته‌شده «کاری کن که حس کنم مهم هستم». ایجاد این حس در مشتری به اندازه برآوردن نیازهایش کاملا حیاتی است.

این تصور را ایجاد بکنید که شما جهت ارتباطات ، بیش از فروش اهمیت قائلید. ماموریت شخصی شما این است که هر کار ممکن را برای مشتریان انجام دهید تا آن‌ها مطمئن شوند که تمام امکانات و منابع سازمان شما برای کمک به حصول اهداف وی از طریق محصولات خدمات‌تان به کار گرفته می‌شود و این به معنای مشارکت در حل مساله است.
بعد از فروش با مشتری ارتباط بگیرید

در دوره‌های روش فروش، وقتی از شرکـت ‌کنندگان می‌خواهیم افرادی که بعد از فروش با مشتریان ارتباط می‌گیرند، دست‌هایشان را بالا ببرند. اکثرا درحدود ۱۵ تا ۲۰ درصد این کار را انجام می‌دهند. وقتی پرسش می‌کنیم که چرا بعد از فروش، با تلفن آن را پیگیری نمی‌کنید، اکثرا ٌ می‌گویند ممکن است ایرادی وجود داشته باشد محصول یا خدمت ممکن است دقیقا آن چیزی نباشد که مشتری توقعش را داشته است. اما آن یک فرصت ازدست رفته محسوب می‌شود. هیچ‌چیز بیش از این که فروشنده بعد از فروش با مشتری ارتباط بگیرد یا شخصا در محل حاضر شود، باعث استحکام روابط خریدار و فروشنده نمی‌شود. همواره این کار را انجام دهید. به مخصوص زمانی که اشکالی وجود داشته باشد.
روراست باشید

چنانچه می‌دانستید که قرار است گفتار کردارتان در روزنامه‌های فردا به طور دقیق نگاشته شود، همینآموزش را برمی‌گزیدید؟ کلامتان را همچون عهد و پیمان محکم بکنید ، برای مثال اگر می‌گویید: «صبح پنجشنبه سفارش شما آماده خواهد بود.» طرف مقابلتان را از این امر مطمئن بکنید تا آن‌ها بتوانند برای آن روز برنامه ‌ریزی کنند. قابل‌اعتماد بودن شماست که پایه‌های اعتماد و احترام را بنا می‌نهد.
مؤدب باشید

یکی از ویژگی‌های افراد مؤدب که سبب می‌شود به آن‌ها اعتماد کنیم این است که رفتار خوشایند، شایسته و پسندیده آن‌ها باعث محبوبیتشان می‌شود. آن‌ها دوست‌داشتنی‌تر به نظر می‌رسند ما مشتاق انجام معلت ه با آن‌ها هستیم. حتی اگر موفق به فروش نشدید یا مشتری با لحن نامناسبی با شما حرف کرد، باز احترام و نزاکت را حفظ بکنید . هرگز نگذارید مشتری حس رنجش یا ناراحتی نماید. خونسردی را حفظ کرده و سعی بکنید به طور عاقلانه کشف بکنید که عیب کار کجا بوده است. فقط به این علت که بازنده شده‌اید پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید، در غیر این صورت موقعیت‌های دیگری را هم در آینده از دست خواهید داد.
قدردان باشید

ارتباطات مستمر سبب می‌شود تا روابط ، عادی و بی‌ارزش فرض نشوند. برای مشتریان پیام تشکر بفرستید: « ما به خرید شما ارج می‌نهیم از روش شما در برخورد با ما زیاد سپاسگذاریم.» قدرت پیام تشکر فوق‌العاده است، زیرا قدم فراتر از تلفن کردن است و دریافت‌کننده پیام، متوجه می‌شود که جهت تهیه پیام تشکر وقت و انرژی نسبت به تلفن کردن، صرف کرده ‌اید و به همین دلیل مهربانی شما را فراموش نخواهد کرد.
مردم ابتدا شخصیت شخص را می‌خرند

توانایی ایجاد اعتماد جهت برقراری رابطه زیاد حیاتی است، اما برای این که اینآموزش تاثیر گذار واقع شود، مهارت دیگری نیز می بایست کسب شود و آن روشی است که با افراد در سطح فردی (شخصی) رابطه برقرار کنیم.

در وقت ایجاد رابطه با مردم، هرگز بر فرق ‌های بین خودتان اصرار نکنید. در عوض روی شباهت‌ها، وجوه اشتراک، نقطه نظرات مشابه و عملکرده ای همسان اصرار بکنید .

تمثیلی کهن از قانون تشدید در موزیک وجود دارد. اگر یکی از تارهای گیتار را بکشید و نزدیک گیتار دیگری نگه‌دارید، با اینکه آن دو هیچ ارتباط ی با یکدیگر ندارند، اما همان تار در گیتار بعدی نیز شروع به لرزش می‌کند. بر همین قیاس، آدم ‌ها افرادی را که با آن‌ها در یک طول موج هستند ، دیدگاه ‌هایشان را درک کرده ، توافق نظر علایق مشترک داشته باشند، رفیق دارند.

به یا داشته باشید چنانچه «بعد از اولین فروش» رابطه ایجاد نکنیم، فروش‌های بعدی صورت نخواهد پذیرفت.
یکی از عواملی که رقبایتان هرگز قادر به تقلید آن نیستند، شیوه رابطه شما با مشتریان است.

اعتماد، شرط اولیه برای وفاداری است و در نهایت وفاداری است که سبب دوباره تکرار معلت ات می‌شود. سعی بکنید در ایجاد اعتماد فوق‌العاده باشید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *