خانه / مقالات / پیدا کردن شغل در سوئیس

پیدا کردن شغل در سوئیس

مهاجرت به سوئد

سوئیس کشور دیدنی و زیبا ست.در کنار این زیبا یی ها کیفیت بالای زندگی در این کشور، سوئیس یک کشور فوق العاده برای کار کسب درآمد است.اما در این کشور رقابت جهت کسب شغل خیلی خیلی است و در این بین فرصت کسب شغل برای افرادی که ملیتی غیر از اتحادیه اروپا دارند کمتر است.این شرایط برای افرادی که در تخصص خود مهارت کامل دارند وجود دارد.شرایط پیدا کردن شغل در اکثر کشور های اتحادیه اروپا به این شکل است که زمان ی که شغلی اطلاعیه می شود، اولویت اول با افراد بومی متقاضی شغل است، اگر نیرو از اقراد بومی تامین نشود،درخواست های متقاضیان از کشورهای همسایه ای که در اتحادیه اروپا هستند ارزیابی می شود و چنانچه باز نیرو تامین نشود به درخواست های مهاجرین جویای کار پرداخته می شود.

کار در سوئیس

کشور سوئیس یک اقتصاد با ثبات و پایدار است.نرخ بیکاری در سوئیس در بین کشورهای پیشرفته مدرن خیلی پایین تر است هرچند طبق اعلام دبیرخانه امور اقتصادی این کشور (SECO) در ماه مِی در سال ۲۰۱۴ نسبتا حدود ۳ درصد از بیکاران این کشور را مهاجرین تشکیل میدهند.طبق آمار های اعلام شده شاغلین در کشور سوئیس از نظر درآمد سالیانه بالاترین سقف درآمد را در جهان دارند.تعطیلات سالیانه در این کشور حداقل ۴ هفته در سال است .چنانچه به این موارد مزیت امنیت اجتماعی در این کشور را نیز اضافه کنیم به طور قطع می توان گفت که شما در یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سطح کیفی زندگی حضـور دارید.اما برای رسید به این ویژگی ها باید به دنبال شغل در این کشور باشید که باید گفت فرصت های شغلی در این کشور محدود است رقابت برای کسب این موقعیت ها زیاد بالاست.این رقابت جهت مهاجرین جویای کار بسیار زیاد سخت تر است .

مشاغل موجود در سوئیس

سوئیس ممکن است که یک کشور کوچک باشد اما قوت کار این کشور قوت ماهری است.سوئیس کشور مهم صنعتی است که نیمی از درآمد حاصل از صادرات را از راه مواد شیمیایی، مهندسی برق و … است که باعث شده این کشور را به یکی از مراکز مالی بزرگ در جهان تبدیل نماید .شغل جهت متقاضیان ماهر در زمینه مهندسی و فناوری، دارو سازی، کارهای بانکی،بیمه وجود دارد که هرکدام از شاخه ها برای جذب شرایط ویِژگزینشه خود را دارد.شرکـت های چن ملیتی زیاد ی در سوئیس وجود که اکثر آنها مدیرانی انگلیسی زبان دارند، شرکـت های مانند : ستله ، نوارتیس ، زوریخ بیمه روشه، کردیت سوئیس، آدکو ، SWISS RE گلنکور.بسياري از سازمانهای بین المللی هم در ژنو قرار دارند.امکان پیدا شدن کار در سازمان هایی مانند سازمان تجارت جهان ی، صلیب سرخ بین المللی برای شما وجود دارد.

شفافیت در فضای کسب کار

تمام ايالتهای سوئیس با وضع قوانین مالیاتی ساختار حقوقی منعطف جهت جذب شرکت ها با رقابت ميکنند که در نتیجه سوئیس را به یکی از رقابتی ترین فضاهای کسب کار در سطح جهان تبدیل کرده است. به علاوه اين کشور بستری منحصر به شخص برای کار کمپانی های با اندازه کوچک متوسط (SMEs) که ارزش افزوده بالایی ايجاد میکنند، فراهم کرده است به نحوی که اکثریت کمپانی های فعال در سوئیس (۹۹ درصد) موسساتی با اندازه کوچک و متوسط ند که با کمتر از ۲۵۰ نفر کارمند تمام کار میکنند. ساختار حقوقی راه اندازی کسب و کار جدید در سوئیس یک پروسه شفاف و آسان است كه حدود ۲ هفته زمان ميبرد. از دیگر مزیتهای سوئیس آزادی تملک املاک توسط خارجیها و مشوقهای اقتصادی و سرمایه گذاری (مانند معافیتهای مالیاتی) است که دولت برای صنایع و اشتغالزا فراهم می نماید . همين طور قانون کار در سوئیس به عنوان یکی از آزادترین منعطفترین قوانین در سطح اروپا شناخته ميشود که منجر به بالاترین میزان ساعت کار در هفته کمترین میزان اعتصاب سازمانی شده است.

ویزا و اجازه کار در سوئیس

ویزای کار در کشور سوئیس از چندین راه به متقضیان داده می شود. یکی از طرق اخذ ویزای کار سوئیس این است که شخص در کشورسوئیس دعوت نامه کاری از یک فرد شرایط که شرکت معتبردر سوئیس است دریافت نماید که فرد نیز باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد.در صورتی که شخص ویزای کار بتواند چهار سال بصورت پیوسته در سوئد کار قانونی بصورت تمام زمان صورت دهد بعلاوه از قوانین مالیاتی کشور سوئد تبعیت نماید . امکان تبدیل ویزای کار خود را به اقامت دائم سوئد را به دست می آورد.
گفتنی است که شغل مورد نظر می بایست حداقل در آمدی معادل ۱۳ هزار کرون سوئد یا نسبتا ۲۳۰۰ دلار قبل از کسر مالیات را فراهم آورد.علاقمندان به اخذ ویزای کار در سوئد قادر خواهند بود از همان بدو امور درخواست ویزای کار سوئد ، برای خانواده خود نیز بصورت ویزای همراه ، درخواستی را تسلیم سفارت کنند.

همين طور تحصیل در سوئیس در تمام مقاطع جهت افرادی که اجازه ی کار در سوئد را دارند و تمام ی اعضای خانواده ی ایشان است افراد بالغ خانواده ی فردی که ویزای کار سوئد را در اختیار دارند نیز حق کار تمام زمان در سوئد را دارا هستند .اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه نسبتا مشابه است. این کشور ها،همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن تابعیت به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوئیس عضو شنگن نیست ولی عضو اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است. در سال ۱۹۹۹میلادی سوئیس با اتحادیه اروپا قرارداد بست و عضوEFTA گردید. به سبب این قرارداد، داد و ستد بین کشورهای عضو اتحادیه با سوئیس آسان تر گشت. بانکداری در سوئیس یکی از با اهمیت زیاد ترین بخش‌های این کشور محسوب می‌شود. شرکـت ‌های بیمه هم سهم بسياري در اقتصاد سوئیس دارند. دیگر بخش مهم اقتصادی صنعت توریسم است.ژنوو و زوریخ جزء شهرهای تفریحی هستند . همين طور کوهستان‌های این کشور میزبان گردشگرانی هستند که جهت ورزش‌های برفی به این کشور سفر می‌ کنند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *