خانه / مقالات / واژینیسموس چیست ؟

واژینیسموس چیست ؟

جراحی زیبایی واژن

به سفت شدن غیر ارادی واژن در زمان مقاربت واژینیسموس می گویند این عارضه بر تاثیر انقباض شدن غیرارادی ماهیچه واژن است .

در واژینیسموس زنان عزم کنترلی در مساوی سفت شدن واژن ندارند . این عارضه سبب می شود که ماهیچه ها در وقت مقاربت سفت شده مانع دخول شوند در گاهي از موارد زنان علت رخ دادن این علت را نمی دانند .

سفت شدن واژن ممکن است سبب ظهور موارد زیر شود :

سوزش واژن

درد در زمان مقاربت

تیرکشیدن واژن در زمان مقاربت

مساله در زمان دخول

دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان ، زایمان و نازایی مهم ترین علت باکره ماندن اشویِژگزینشه متاهل را واژینیسموس می داند ، در بعضی از موارد سفت شدن به گونه ای است که سبب بسته شدن دهانه واژن می شود اگر این بیماری سریعا ویرایش نشود دهانه واژن بسته می شود آقایان در زمان مقاربت جنسی قادر به دخول نخواهند بود .

از اثرات واژینیسموس سفت شدن ماهیچه های کف لگن و واژن سفت است . به طور کلی دو نوع واژینیسموس وجود دارد :

واژینیسموس اولیه :

این نوع واژینیسموس سبب می شود که در زمان مقاربت جنسی به دلیل اسپام ماهیچه درد زیاد ی متوجه شخص شود بانوانی که به واژینیسموس اولیه مبتلا می باشند به دلیل درد نمی توانند تحت معاینه لگنی و یا استفاده از تامپون بپردازند در نتیجه زوجین باکره باقی می مانند .

واژینیسموس ثانویه :

این نوع عارضه در طول زندگی رخ می دهد ، به گونه ای که شخص سالها در زمان مقاربت هیچ گونه دردی نداشته است ، اما به یکباره در وقت مقاربت جنسی با درد مواجه می شود از انجام دادن مقاربت به علت درد شدید اجتناب می نماید .

علت ایجاد شدن واژینیسموس ثانویه ممکن است موارد ی نظیر زایمان ضربه میل کردن زخم جراحی و یا تغییر در زندگی باشد . در زمان رخ دادن واژینیسموس ثانویه ماهیچه های کف لگن به شکل غیرارادی در وقت نزدیکی سفت شده که امکان انجام نزدیکی وجود ندارد یا در زمان نزدیکی سوزش درد شدیدی متوجه فرد می شود .

علت واژینیسموس:

دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان ، زایمان نازایی علت رخ دادن واژینیسموس جهت افراد گوناگون را مفرق دانسته اند اما با اهمیت ترین عواملی که سبب ظهور این بیماری می شود را موارد زیر بیان می کنند :

دلهره و ترس از حاملگی
ترس و نگرانی از عفو نت
داشتن سابقه ناموفق دخول
دلهره و ترس از آسیب نزدیکی
فرق های فرهنگی در خصوص ارتباطات جنسی
سابقه سوء مصرف جنسی
داشتن اطلاعات غلط از کار جنسی و…
درجه بندی واژینیسموس از لحاظ علایم به چهار دسته تقسیم می شود :

درجه یک واژینیسموس :

اشخاصی که در این وهله قرار دارند در زمان مقاربت جنسی حس تنگی واژن می کنند یا در مقاربت با سوزش و درد روبرو شده ، در واژینیسموس درجه شخص با گرفتگی عضلاتی مثل پوبوکوفردی ژئوس روبرو هستند زیرا اسپام رخ می دهد .

جهت اصلاح واژینیسموس درجه می توان از لیزر مونالیزا تاچ یاری گرفت ،با مصرف از لیزر مونالیزا تاچ مساله منقبض شدن ماهیچه ها را اصلاح کرد .

درجه دو واژینیسموس :

در این وهله از بیماری فرد از رابطه جنسی نه تنها لذت نمی برد بلکه به دلیل سوزش درد شدید در زمان نزدیکی زیاد آزارده خاطر می شود زیرا عضلات بانوان در این وهله از ابتدا تا انتها نزدیکی منقبض شده است .

درجه سوم واژینیسموس :

در وهله درجه سوم واژینیسموس به دلیل انقباض شدید عضلات واژن حرکت آلت دشوار است و در اکثر مواقع رابطه جنسی ناموفق است و دخولی صورت نمی گیرد .

درجه چهارم واژینیسموس :

شدیدترین درجه واژینیسموس این وهله است زیرا زنان به بیزاری مقاربت جنسی مبتلا شده اند و اجازه نزدیکی را به همسر نمی دهند ، در این مواقع به شکل غیر ارادی زنان ران ها را جمع کرده مقعد را بالا نگه می دارند .

با استفاده از لیزر مونالیزا تاج می توان به اصلاح هر چهار وهله از واژینیسموس پرداخت ، خوشبختانه به دلیل وارد شدن لیزر مونالیزا تاچ به فیلد پزشکی ویرایش واژینیسموس با لیزر فراهم شده است .

باورهای غلط در خصوص واژینیسموس :

بانوانی که به این بیماری مبتلا هستند تمایلی به انجام میل جنسی ندارند .

این تصور خیلی غلط هست زیرا این اشویِژگزینشه به دلیل درد شدید در مقاربت جنسی از انجام دادن مقاربت جنسی و داشتن رابطه سر باز می زنند ، در صورتی این بانوان از لحاظ تحریک و میل جنسی کاملا عادی نرمال هستند .

انجام دخول با قدرت و به زور سبب رفع مساله خواهد شد :

انجام دخول با قدرت زور فقط سبب بدتر شدن شرایط می شود .

میل نمودن مشروبات الکی وتماشای فیلم جالب های تحریک کننده سبب بازبینی واژینیسموس می شود :

این تصور غلط است زیرا بانوانی که به این بیماری دچار می باشند ، میل جنسی دارند فقط نیاز به اصلاح علت منقبض شدن ماهیچه ها دارند که با مصرف از لیزر مونالیزا تاچ می توان به راحتی این مساله را حل نمود .

واژینیسموس اصلاح ندارد :

خوشبختانه اصلاح واژینیسموس با لیزر مونالیزا تاچ میسر است .

ویرایش واژینیسموس با نقش درست همسران :

دکتر لیلا خلیلی پیشکسوت لیزر در بیماری های زنان در ایران اظهار می کنند که نقش مردان جهت اصلاح این اختلال خیلی مهم است .

زوج با پشتیبانی همسر بعد از گذشت مراحل ویرایش می توان از انجام کار های جنسی لذت ببرد در نتیجه مردان نباید انتظار نامتعارف از بانوان داشته باشند بلکه به پشتیبانی همسر در مراحل اصلاح بپردازد ، هم چنین آقایان نبایستی در دوره اصلاح به داشتن رابطه جنسی اصرار ورزند و یا به زور این کار را انجام دهند .

نکات مهم در خصوص واژینیسموس :

ویرایش با مصرف از لیزر

با مصرف از لیزر مونالیزا تاچ می توان به شکل ایمن و تاثیر گذار و بدون خونریزی به ویرایش واژینیسموس پرداخت ، بازبینی واژینیسموس با لیزر یکی ازآموزش های اصلاح ی است که در کمترین ممکن می توان به ویرایش این بیماری می پردازد .

اکثرا برای واژینیسموس هیچ داروی تجویز نمی شود ولی جهت آرامش شخص از داروهای آرام بخش خواب آور استفاده می کنند .

برای ویرایش واژینیسموس هیچ محدودیت کار و رعایت رژیم غذایی ندارد .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *