خانه / مقالات / علل خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

علل خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

در حالی که بسیار زیاد ی از موارد خارش واژن با ترشحات بودار ( سفید، خاکستری، زرد یا سبز ) همراه است گاهي از موارد واژینیت یا التهاب واژن منجر به ترشحات نمی شود. بسياري از علل احتمـا لی خارش واژن بدون ترشح وجود دارد که عبارتند از:

جراحی زیبایی واژن در زنان

جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن در زنان,doctorkhalili

واکنش یا درماتیت ارتباط ی آلرژیک – برخي از زنان شاید واکنش حساسیتی یا درماتیت ارتباط ی در ناحیه واژن را تجربه کنند که سبب راش لوکالیزه یا تحریک می شود. این شاید در ارتباط با یک ماده مانند صابون ایجاد شود. شما ممکن است دانه های قرمز را مشاهده نمایید که باره با مصرف نکردن از آن ماده از بین می رود استفاده زیاد مدت یا مکرر از این ماده، شاید سبب خارش شدید همراه با ظهور تاول شود.
عفو نت قارچی – عفو نت شناخته شده به نام خارش سوار کار ماهر، شکل از کچلی موضعی در اطراف مهبل است که می تواند سبب خارش واژن بدون ترشح شود. پوست راش با مناطقی که احتمالا قرمز، پوسته ریزی یا پر از دست انداز و تاول است . این عفو نت قارچی مفرق از یک عفو نت قارچی ( کاندیدیازیس veginal) است که با ترشح غلیظ سفید واژن معین می شود.
پسوریازیس – شرایط مانند پسوریازیس، که باعث می شود سلولهای مرده پوست در سطح پوست جمع آوری شود و ممکن است تکه های قرمز پوست با پوشش فلس سفید و پوسته همراه باشد که ممکن است به یک پوستی تعمیم داده شود. این می تواند روی هر یا تمام پارت های بدن، از عبارت ناحیه واژن تاثیر بگذارد.
درماتیت شوره دار یا شوره – شوره در ناحیه واژن با قرمزی همراه است پوست شاید چرب، زرد، پوسته پوسته به نظر برسد.
گال – گال همين طور می تواند سبب خارش واژن شود. این شرایط باعث شده است که کنه ها بتواند در زیر پوست نقب بزنند. این است که با خارش شدید همراه است که ً در شب بدتر معین می شود. راش با تاول های کوچک و یا زخم شاید ظاهر می شود.
عفو نت های انگلی – انگلهای مانند شپش احتمال دارد بخشی مودار فرج را درست مانند انگل عفو نی ناحیه سر آلوده کنند کرمک از مقعد هم احتمال دارد به ناحیه واژن مهاجرت کرده سبب خارش مهبل (واژن) به خصوص در شب شود. اگر چه شپش تخم های آن می تواند با چشـم غیر مسلح دیده شود کرمک تنها از طریق تست میکروسکوپی مشاهده می شود.
دیستروفی واژن – بیماری به نام دیستروفی واژن که شاید در اثر کمبودهای ویتامینA ،B2 ،B12 ، آهن و اسید فولیک باشد. این احتمالا سبب خارش شود. تکه های سفید یا پلاک احتمالا در پوست اطراف مهبل به علت تغییرات در پوست ظاهر شود.
پلان اسکلروزیس – زنان همچنین شاید بیماری پوستی نادر به نام پلان اسکلروزیس که ممکن است در هر نقطه از بدن رخ دهد داشته باشند اما در ناحیه تناسلی و مقعد رخ می دهد. علت آن ناشناخته است اما شاید سیستم ایمنی بدن بیش از میزان فعال و یا عدم هورمونهای جنسی از خصوصیات ی زنان یائسه ارتباط باشد. آسیب قبلی به پوست هم ممکن است خطر ابتلا به بثورات را در این محل ارتقا دهد.
عوامل روانی و خراشیدگی – بعضی وقتها اوقات عوامل روانی احتمال دارد به علائمی مانند خارش واژن یاری کند. در این مورد، خاراندن ثابت، باعث تغییرات پوستی می شود که شاید به التهاب و سوزش منجر شود.
علت خارش مهبل (واژن) بدون ترشح ممکن است با تاریخچه پزشکی، معاینه فیزیکی تست های دیگر مانند بیوپسی شناخته شود. به همین دلیل توصیه می شود که با یک کارشناس زنان، کارشناس پوست یا پزشک عمومی برای تشخیص بهبود مناسب مشورت بکنید .
بهبود خارش مهبل (واژن) بدون ترشح
موارد خفیف خارش مهبل (واژن) بدون ترشح ممکن است بدون نیاز به بهبود ناپدید شوند. در موارد با علت معین از عبارت عفو نت های انگلی و یا قارچی شاید بهبود اختصاصی لازم باشد.
بهبود های پزشکی خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

خارش مزمن، خارش غیر قابل تحمل است که با دارو بهبود می شود. دکتر شما کورتیکواستروئید موضعی تجویز می نماید که شما می توانید روزانه به منطقه آسیب دیده اعمال نمایید. شما احتمال دارد نیاز به مصرف از این دارو برای چند هفته داشته باشید تا به طور کامل از این وضعیت خلاص شوید.
اگر به طور مرتب تغییراتی در پوست شما ایجاد می شود بایستی چند پیگیری قرار ملاقات با دکتر را در پروگرام داشته باشید. این به تعیین مریضی های جدی سلامت مانند مریضی کبد، دیابت یا اختلال ایمنی کمک می نماید در اکثرا موارد ، بهبود علل این بیماری ها به رفع نشانه های واژنی شما یاری خواهد کرد.
بهبود های خانگی برای خارش واژن بدون ترشح

علاوه بـر بهبود ، خارش شاید بوسیله رعایت نکات زیر اصلاح یابد:
اجتناب از خاراندن منطقه زیرا می تواند سبب تحریک بیشتر شود.
پوشیدن لبـاس گشاد زیر در روز و یا خارج کردن لباس در شب.
اجتناب از پوشیدن لبـاس های تنگ مانند جوراب شلواری و تنگ.
عدم استفاده از محصولات مانند محصولات مراقبت از پوست زنانه و صابون در منطقه آسیب دیده.
استفاده از لوسیون ملایم پوست و مواد پاک کننده جهت پوست های حساس.
مصرف از مرطوب کننده یا آب مبتنی بر لوبریکانت برای مبارزه با خشکی واژن.
اجتناب از استفاده از لبـاس یا لباس مرطوب برای مدت زیاد .
اجتناب از مصرف عطر طعم در نرم کننده های پارچه و خشک کردن لبـاس های شسته شده.
شستن و پاک کردن از ناحیه جلو به عقب بعد از مصرف از توالت برای پیشگیری از آلوده شدن ناحیه تولید مثل به کرمک آلودگی های پشت.
تغییر پوشک نوزاد یک دختر به طور منظم برای پیشگیری از بثورات پوشک.
اجتناب از مقاربت جنسی تا زمانی که علایم ویرایش یابد.
استفاده از کاندوم برای پیشگیری از گسترش بیماری های مقاربتی.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *