خانه / مقالات / صبر در یادگیری زبان انگلیسی

صبر در یادگیری زبان انگلیسی

ترجمه مقاله به انگلیسی

وقت ی‌که صبرتان جهت گفتگو به زبان انگلیسی سرشار می‌شود.

دگرگونی عادت‌های فکری شما جهت سازگاری با زبان زمانبر است.

امروز در مورد ‌ی ظرفیتی می‌خواهم حرف کنم که باور دارم هر زبان‌آموزی به داشتن آن نیاز دارد و این ظرفیت صبر و حوصله است. یادگیری زبان انگلیسی مثل آب میل کردن نیست بلکه نیازمند دگرگونی عادت‌های فکری شماست که فرآیندی زمان‌بر است. بعضی وقتها با فکر می‌کنم که این شگردهای مرسومی که زبان آموزان مصرف می‌کنند، مانند حفظ کردن عبارت به روش‌های تکرار فاصله‌دار (مانند جعبه لایتنر)، یا خواندن فهرست‌های خیلی دورودراز واژه (مانند کتاب ۵۰۴)، یا خواندن کتاب‌های گرامری فراگیر، در واقع اتصال کوتاه دادن به فرایندی است که خیلی بسیار زیاد ی را می‌طلبد. به مفهومزبان‌آموز قصد دارد که با این روش‌های به‌ظاهر سرراست، زمان یادگیری زبان انگلیسی را کوتاه‌تر نماید درحالی‌که اینروش بیشتر به شکست می‌انجامد. بنده تجربه‌ی افراد دیگر را دراین‌باره نمی‌دانم ولی خودم به‌تنهایی بارها کتاب ۵۰۴ کتاب گرامر انگلیسی (English grammar in use ) را شروع کردم ولی هیچ‌گاه نتوانستم حتی یک‌دهم کتاب را کامل بخوانم. اگر شما نیز با این تجربه برخورد داشتید مساله از توانایی شما نیست، به جای آن مساله از نظر است. یادگیری زبان انگلیسی نیازمند درگیری بسیار زیاد با محتوای انگلیسی، به مفهومخواندن، شنیدن، و گفتگو به زبان انگلیسی است تا عادت‌های فکری شما تغییر یابد.

دگرگونی عادت فکری در یادگیری زبان انگلیسی به چه معنا است؟

اولین چالش عادتی: سوم شخص مفرد به زبان انگلیسی

ساده‌ترین و نخستین مشکلی که فارسی‌زبانان در زبان انگلیسی با آن برخورد می‌کنند چالش سوم شخص مفرد در حال آسان است. مانند He goes بجای He go. توجه بفرمایید که توضیح این دستور گرامری زیاد آسان است. زیرا برای همه‌ی ضمایر دیگر حالت بکار می‌رود تنها برای سوم فرد مفرد است که فعل تغییر می‌کند. به مفهومI go، you go، s/he goes، we go، they go. اگرچه شرح این مساله زیاد آسان است ماه‌ها یا حتی ممکن است سال‌ها زمان می‌برد که ذهن کاملاً به آن عادت نماید .

دومین چالش عادتی: ناهمسانی مذکر و مؤنث در زبان انگلیسی

دومین چالش ناهمسانی سوم شخص مؤنث مذکر در زبان انگلیسی با فارسی است. در زبان فارسی با مؤنث و مذکر به یک دید نگاه می‌شود ولی این مساله در زبان انگلیسی تفاوت دارد. این دستور گرامری نیز یک مفهوم ساده شرح ی آسان است ولی یک فارسی‌زبان بعد از سال‌ها آزمایش زبان انگلیسی ممکن است خوب یتی در میزان ۵۰ درصد در به‌کارگیری درست این دستور گرامری داشته باشد.

خواندن گرامر زبان انگلیسی فرق چندانی را در گفتگوی شما به زبان انگلیسی ایجاد نمی‌کند.

با این اوصاف اقطعا لا هم اکنون برای شما آشکار شده باشد که چرا خواندن گرامر زبان انگلیسی فرق چندانی را در گفتگوی شما به زبان انگلیسی ایجاد نمی‌کند. حتی چنانچه شرح ات گرامری را به‌بهتر ی درک بکنید ، زیاد بسياري نیاز است که عادت‌های فکری شما تغییر مهم نماید خود را با زبان نو سازگار سازد. بله اگر درگیر نوشتن نوشتاری پژوهشی یا یک نامه‌ی رسمی به زبان انگلیسی هستید ممکن است کتاب توضیح ات گرامری بتواند به شما کمک بکند. در این مساله انگلیسی‌زبانان هم با شما شریک هستند و چنانچه در دستور گرامری نوشته شک داشته باشند به کتاب مراجعه می‌کنند. ولی هیچ انگلیسی‌زبانی گفتگو را با خواندن کتاب یاد نگرفته است. پس شما نیز سعی نکنید که این راه دورودراز را با خواندن کتاب‌های گرامری و یا هرروش دیگری که ادعای سرعت بالا را در یادگیری زبان انگلیسی دارد کوتاه بکنید .

برای یادگیری زبان انگلیسی می بایست صبور باشد

بنده به‌طور کامل خواندن گرامر انگلیسی یا یادگیری لغت با استفاده از روش‌های دوباره تکرار فاصله‌دار را نفی نمی‌کنم. ممکن است برای گروهی این روش‌ها جذاب و انگیزه‌بخش باشد. ولی سخن بنده این است که امید نداشته باشید با این روش‌ها یک پیشرفت ناگهانی در زبان انگلیسی داشته باشید. دست‌کم بنده هیچ نمونه‌ای را تجربه نکرده ‌ام که تنها با به‌کارگیری اینروش به جایی رسیده باشد. زبان انگلیسی مانند ورزش فیزیکی است. همان‌گونه که جهت موفق یت در ورزش هیچ‌گونه راهکار بلندمدتی به‌جز درگیری بیش‌ازحد با آن وجود ندارد، در زبان انگلیسی هم تنها درگیری خیلی است که باعث پیشرفت شما می‌شود. گزینش یکروش درست برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند سرعت پیشرفت شما را بیشتر نماید ولی این مساله فقط ۲۰ درصد خوب یتتان را تضمین می‌کند. ۸۰ درصد بجای مانده همین صبـر شما و بالا ماندن انگیزه‌ی شما در یادگیری زبان انگلیسی و به‌طور کلی موارد روان‌شناختی مرتبط با این مساله است. پس پیشنهاد پایانی بنده به زبان آموزان این است که صبور باشند. اگریادگیری زبان انگلیسی با روشی معقولانه ادامه دهند قطعاً موفق می‌شوند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *