خانه / مقالات / آنتوريوم آندرانوم – TAIL FLOWER

آنتوريوم آندرانوم – TAIL FLOWER

گلفروشی

آنتوريوم آندرانوم:

گیاه دائمی گلخانه ای از جنس Anthurium خانواده گلشیپوریان بومی کلمبیا اکوادور دارای ریشه های ضخیم گوشتی و برگهایی که در انواع آن به اشکال مختلف زیاد متنوع است . گلهای آن خوشه ای پیچیده شده در براکته ی بزرگ قلبی شکل رنگی است .

این گیاه به دلیل گلهای بادوام و زیبا یش علاقه مندان بسياري دارد. آنتوریم در شرایط ایده آل نزدیک به دو ماه گل را بر روی نگه میدارد. بسياري از گونه های آنتوریم در فصل پاییز و زمستان هم گل می دهند.

جنس آنتوریوم دارای ۶۰۰ گونه است که سه گونه از آن دارای ارزش اقتصادی هستند . این گونه با اهمیت برای تولید گل بریدنی پرورش داده می­شود. این گیاه بسیار زیاد قشنگ و دارای گل (اسپات) رنگارنگ است. ارزش اقتصادی این گیاه در بازارهای گل جهان به میزانی است که لزوم استفاده از روش­های نوین برای تولید تجاری و انبوه آن کاملا ضروری به­نظر می­رسد.

آنتريوم آندرانوم گیاه چند ساله ، همـواره سبز است که می تواند ۱ متر در ارتفاع عرض برسد ، چنانچه چه بیشتر ارقام کشت شده رقم بین ۳۰ – ۶۰cm افزایش است. این گیاه دارای برگ های سبز تیره است که مستطیلی به شکل قلب متغییر است و در اندازه کوچک و مبوسیله بزرگ تا ۳۰cm یا بیشتر در طول بیشتر شدن می نماید . هر برگ دمبرگی به اندازه ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر است .

این گیاه در فام های مختلف قرمز صورتی ، بنفش نارنجی ، زرد سفید ، سبز حتی دو رنگ آمده است.

اين نوع گل بخصوص براي پرورش در گلخانه مناسب است زيرا در اين مكان است كه میزان رطوبت ، درجه گرما و آبياري به راحتي قابل كنترل مي باشد .

خاک ترجیحاً ​​لوم شنی است که با هوموس یا آلی غنی شده باشد. این می تواند به حفظ رطوبت نیز هوادهی یاری کند. اگر جهت شما مقدور باشد بهتریـن ترکیب خاک میتواند به این صورت باشد : ۱ ـ خزه در حال پوسيدن تورب ( پيت ) دو بخش ۲ ـ ورميكوليت (از سنگهاي معدني است كه بعدأ تبديل به رس ميشود.) يك سری ۳ ـ پرليت ( اين از سنگهاي معدني است كه به رس تبديل ميشود منتها ذرات آن درشت تر است) يك بخش .

مکان روشن با نور غیر مستقیم فیلتر شده نور خورشید جهت گل دهی نیاز دارد. دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد که باعث سوختن برگ ها می شود

آبیاری در میزان متوسط ​​و به طور منظم. خاک می بایست مرطوب بماند اما نبایستی از اب اشباع شود.

تکثیر آنتوریم از طریق کاشت بذر است ولی تکثیر معمولی آن از طریق تقسیم بوته است. در اطراف بوته ی آنتوریم دهها پاجوش افزایش می نماید که از جدا کردن آن از بوته ی مهم میتوان آن را تکثیر کرد.

آنتريوم آندرانوم حاوی کریستالهای سمی کلسیم اگزالات (raphides) است در صورت مصرف باعث تحریک دردناک دهان و گلو و منجر به تاول زدن و ایجاد مساله در بلع غذا کلفت شدن صدا می شود .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان (به بلغاری: България) کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *